Wydawnictwo Greg poleca uczniom następujące słowniki, których dodatkową zaletą oprócz zawartości merytorycznej jest ich niewielka objętość (wydanie kieszonkowe)

Słownik ortograficzny: nowe zasady pisowni: bogaty wybór haseł. Kraków : Wyd Greg, 2007

Słownik ten polecamy wszystkim osobom, które mają problemy z ortografią: znajduje się tu 60 000 kłopotliwych, ale często używanych wyrazów. Są wśród nich zapożyczenia, które już na stałe weszły do języka polskiego, nazwiska polskie i obce ważnych postaci żyjących współcześnie, których pisownia może sprawić trudności, postacie i miejsca mitologiczne i biblijne, postacie literackie, nazwy geograficzne, terminy naukowe, powszechnie używane skróty itp. Obok trudnych wyrazów znajdziemy także w słowniku reguły polskiej ortografii z uwzględnieniem zmian, jakie zostały wprowadzone w ostatnim czasie przez Komisję Kultury Języka Komitetu Językoznawstwa PAN. Są one podane w zwięzły sposób, wypunktowano tylko te najważniejsze, podstawowe. Czytelny układ haseł gwarantuje możliwość błyskawicznego odnalezienia potrzebnego słowa. Zostały one ułożone alfabetycznie, każde hasło jest wzbogacone o zakończenia trudniejszych form fleksyjnych.


Słownik niemiecko-polski, polsko-niemiecki: gramatyka niemiecka: rozmówki polsko-niemieckie: bogaty wybór haseł. Kraków : Wyd. Greg, 2007

Słownik ten zawiera ok. 40 000 wyrażeń i zwrotów, obejmuje podstawowe słownictwo, przydatne w nauce języka i w życiu codziennym. Między częścią niemiecko-polską a polsko-niemiecką umieszczono dodatek gramatyczny, listę nazw geograficznych z utworzonych od nich przymiotnikami i nazwami mieszkańców oraz rozmówki zawierające podstawowe zwroty, niezbędne w codziennych kontaktach. Hasła ułożone są w porządku alfabetycznym.

 


Słownik angielsko-polski, polsko-angielski: gramatyka angielska: rozmówki polsko-angielskie: bogaty wybór haseł. Kraków : Wyd. Greg, 2007

Słownik zawiera ok. 40 000 wyrażeń i zwrotów. Obejmuje podstawowe słownictwo, przydatne w nauce języka i w życiu codziennym. Między częścią angielsko-polską a polsko-angielską umieszczono dodatek gramatyczny, listę nazw geograficznych z utworzonych od nich przymiotnikami i nazwami mieszkańców oraz rozmówki zawierające podstawowe zwroty. Hasła są ułożone w porządku alfabetycznym.


Informacje o zawartości słowników przygotowano na podstawie Wstępu dołączonego do każdego z wyżej wymienionych tytułów].

Uwaga!!!
W bibliotece szkolnej jest możliwość wypożyczenia tych słowników do domu. Polecamy je szczególnie tym, którzy tego typu słownikami nie dysponują.